Edirne KGK İl Kurul toplantısı yapıldı. 15.10.2014

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu, 2. İl Kurul Toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde Elmas Aslan başkanlığında Edirne’de faaliyetlerini sürdüren Edirne Kadın Girişimciler Kurulu; 2014 yılının 2. İl Kurul toplantısına ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren ve İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın kadın girişimciler kurulu ile uyumlu bir çalışma içinde olduklarını belirterek, Edirne kadın girişimciler kurulunun başarılı çalışmalarını takdir ettiklerini söyledi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman kadın girişimcilere destek verdiklerini de sözlerine ekledi.

EKGK Başkanı Elmas Aslan’da yaptığı konuşmada iki yıldır görevde olduklarını belirterek, amaçlarının kadın girişimci sayısını arttırmak olduğunu söyleyerek bu yönde çalışmalarını yaptıklarını belirtti. Girişimci kadınlar olarak örnek model olmak zorunda olduklarını söyleyen Aslan:” Bizler girişimciliği başarmış kadınlar olarak çevremizde bulunan kadınlarımıza örnek bir model olmalıyız. kurumlarımızla kadınlarımız arasındaki köprü görevi de bizlere düşmektedir” diye konuştu. Aslan daha sonra Kadın Girişimciler Kurulu Edirne İcra Komitesinin sonra son altı ay içinde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında slayt eşliğinde bilgi verdi.

Edirne kadın girişimcilerin görüş alışverişinde bulunduğu toplantıda; T.Ü. Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yard. Doç. Dr. Ebru Z. Boyacıoğlu ‘Kadın Girişimciliğin Önemi, Türkiye’de ve Edirne’de Kadın Girişimciliğin Geldiği Nokta’ hakkında bilgi verdi. Edirne KOSGEB KOBİ Uzman Yardımcısı Serkan Özgücü’de katılımcılara ‘KOSGEB’in Kadın Girişimcilere Yönelik Destekleri’ ile ilgili bilgiler aktardı.

Toplantının ardından Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu’nu ziyaret ederek, Edirne’de kadın girişimciliğinin arttırılması için ne gibi çalışmalar yapılabilir konusunda görüş alışverişinde bulundu.