Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkan çalışmalarına hızla devam ediyor

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan Kosova’da bu yıl 2. si gerçekleşen ‘Business Forum 2015’e katılarak Edirne Kadın Girişimciler Kurulunu temsil etti.

Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeden işadamının  katıldığı  ‘Business Forum 2015’e Başkan Elmas Aslan katılarak, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nu temsil etti. Farklı ülkelerden 120 standın yer aldığı ticari fuarı ziyaret eden Aslan, Fuarda yer alan Türk firma yetkilileri ile görüş alışverişinde bulundu.

Fuar ziyaretinin ardından ETSO heyeti ile birlikte  Prizren ve Kosova’daki yatırım imkanlarının tanıtıldığı konferansa katılan Aslan, konferansın ardından   Prizren İş Forumu Başkanı ve Prizren Belediyesi Meclis Başkan Yardımcısı Levent Buş ile görüşerek, Kosova’da ki işbirliği ve yatırım  olanakları hakkında bilgi aldı ve Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Aslan, Kosova Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ile de görüşerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.  Kosovalı kadın girişimciler ile karşılıklı ticareti geliştirmek, çeşitli sektörlerde ortak üretim ve işbirliği yapmak üzere karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğu görüşmede  Aslan:”   Kadın girişimciler karşılıklı ticareti geliştirmekle hem ülkelerine hem de şehirlerine katkı sağlayacaktır” dedi. Aslan,  Kosova Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Kurul Üyelerini Edirne’ye davet etti.