Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İl Kurul Toplantısında teröre tepki verdi

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) bünyesinde ve koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi İl Kurul toplantısını Uzunköprü ve  Keşan’dan gelen kadın girişimcilerin katılımıyla Elmas Aslan Başkanlığında ETSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Toplantısı öncesi şehitler için saygı duruşunda bulunan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu  yakalarına siyah kurdele taktı. Toplantının açılış konuşmasını yapan KGK Başkanı Elmas Aslan konuşmasına başlarken teröre tepki mesajları vererek:”Ülke olarak zor zamanlar yaşadığımız bugünlerde, artarak devam eden terör olaylarını derin bir üzüntüyle takip etmekteyiz.  Ülkemizin gündemi terör olayları ile çalkalanmakta, aldığımız şehit haberleri bizleri derinden üzmektedir. Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmadan birbirlerimize ve ülkemize sahip çıkmalıyız. Nereden ve kimden gelirse gelsin tüm terör eylemlerini lanetliyorum.  Son olarak Ankara’da meydana gelen vahşi terör eyleminde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum ” diye konuştu.

Aslan daha sonra,TOBB tarafından belirlenen çalışma usül ve esasları çerçevesinde Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun  gerçekleştirdiği faaliyetleri   bir slayt eşliğinde kadın girişimcilerin bilgisi ve görüşüne sundu.

Toplantıya katılan  kadın girişimciler yapılan faaliyetler ve önümüzdeki dönemde de yapılması gereken faaliyet ve projeler ile ilgili görüşlerini bildirdiler.

Konuşmaların ardından Sosyal Güvenlik Denetmeni  Gökhan Özpıranga katılımcılara Sosyal Güvenlik mevzuatı ile ilgili bilgiler vererek kendisine yöneltilen soruları cevapladı.