Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Uzunköprü ziyareti

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Edirne İcra Komitesi Mart ayı  toplantısını Elmas Aslan Başkanlığında Uzunköprü’de gerçekleştirdi. Yapılan toplantının ardından Kadın Girişimciler Kurulu bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun Uzunköprü  ziyaretleri Kaymakam Kemal Yıldız ile başladı. İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan yeni dönemde seçilen komite üyelerini tek tek tek tanıttıktan sonra, kadın girişimciler olarak yeni projelerle kadın girişimcilere destek olmayı hedeflediklerini belirtti. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız da kadın girişimcileri desteklediklerini ve sayılarının artması gerektiğini belirterek, bu amaç doğrultusunda KOSGEB  destekleri ve eğitimlerinin faydalı olacağını, kadın girişimcilerin bunlardan daha çok yararlanması gerektiğini ifade etti.

İl Kadın Girişimciler Kurulu daha sonra Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen’i ziyaret etti. Fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, Belediye Başkanı İşbilen:” İş dünyasında kadınımızın yer alması çok önemli.  Ekonomisi güçlü olan kadın sesini daha çok duyuruyor. Sivil toplum kuruluşlarında başarılı konumlarda yer alıyorlar. Yaptığınız başarılı çalışmalardan dolayı sizi tebrik ediyorum” dedi. KGK Başkanı Elmas Aslan kadın girişimci olabilecek çok sayıda kadın olduğunu, bunlara ulaşıp iş hayatına dahil etmek istediklerini ifade etti.

İl Kadın Girişimciler Kurulu protokol ziyaretlerinin ardından, Uzunköprü’de faaliyetlerini sürdüren kadın girişimcileri ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.