Edirne Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanları TOBB müşterek toplantısına katıldı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın  koordinatörlüğünü yürüttüğü TOBB Edirne Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Serkan Üner, 81 ilin katıldığı TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Genç Girişimciler müşterek toplantısına katıldı.

Müşterek toplantılardan sonra İcra Kurulu Başkanlarının katılımı ile TOBB İcra Kurulununda yer alacak 7 Bölge temsilcileri seçimleri yapıldı.  TOBB Kadın Girişimciler  Kurulu Marmara Bölge Başkanı yeniden Hatice Güner Kal olurken, İbrahim Kürşat Tuna TOBB Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanlığı görevine seçildi. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı  Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras, Kadın Girişimciler Kurulu’nun yeni başkanı oldu, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.

Elmas Aslan konu ile ilgili yaptığı açıklamada:“Geçtiğimiz günlerde İl Kadın ve Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri ile ortaklaşa  yaptığımız tanışma toplantımızda ilimizdeki  tüm kadın ve genç İcra Kurulu üyelerimiz ile  birlikte bölgesel kalkınmanın hedeflendiği ve girişimciliğin il, bölge ve ülke ekonomisi için gelecekte ne kadar önemli olduğu konusunda farkındalık oluşturmak üzere ortak bölge projeler gerçekleştirmek üzere kararlar almıştık. TOBB bünyesinde yaptığımız bu toplantılarda, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun  da her zaman söylediği gibi, TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurullarının ne kadar önemli ve girişimcilik konusunda ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu bir kez daha görmüş olduk ve çok heyecanlandık. TOBB Kadın  Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Evrim Aras ve Kadın Girişimciler Kurulu  Marmara Bölge Sayın Başkanı Hatice Kal ve Bölge kurul üyelerinin  de desteği ile bölgemiz adına yürüteceğimiz projeleri en kısa sürede hayata geçireceğimize inanıyorum” dedi.