Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan’ın Anneler Günü Mesajı

Bir ömür karşılıksız sevgiyle yavrusu için çarpan bir yürek, eşsiz fedakârlık ve merhamet, sınırsız hoşgörü, değeri ölçülemez bir emektir anne.

Yeryüzündeki en yüce görevi, her türlü zorluğa rağmen, karşılık beklemeden yerine getiren anneler; geleceği emanet edeceğimiz çocukları hayata hazırlamanın yanı sıra geleneksel kültür değerlerinin ve ortak geçmişin kuşaktan kuşağa aktarılmasında da hayati bir rol oynamaktadırlar.

Toplumumuzun, çocuk yetiştirmede bilinçli ve özenli, sosyal hayatta yer alan, eğitimli, bilgili, niteliği ve donanımıyla dünyanın baş döndürücü değişimine ayak uydurabilen, özgüveni yüksek, girişimci annelere her zaman ihtiyacı vardır. Kadınların anne olmalarından gelen bu farklılık toplumsal yaşamın her alanına yansımıştır. Kadınlar her zaman toplumun en üretken kesimini oluşturmuş, bu üretkenlikleriyle de sosyal ve ekonomik kalkınmanın en önemli unsuru haline gelmişlerdir.

Anneler Günü’nün, annelerimizin değerini hatırlamak ve onların gönlünü almak için bir vesile olmasını diliyor, tüm annelerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.