Aslan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı ile görüştü

TOBB 9. Bölge Batı Marmara Temsilcisi – TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı  Elmas Aslan; Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile görüşerek iki ülke ilişkileri başta olmak üzere Edirne’ye gelen Bulgaristan vatandaşlarının durumu hakkında istişarelerde bulundu.

14 Kasım 2021 günü Bulgaristan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde doğup büyüdüğü topraklara giden ve burada yapılacak seçimlerde yeniden aday olan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile Haskova’da görüşen Aslan; Cumhurbaşkanı adayı Radev’e Başarlar diledi ve Türkiye ile ilişkilere değindi.
Gerek Türkiye’den Bulgaristan’a, gerekse Bulgaristan’dan Türkiye’ye alış verişe gelen vatandaşların ticari durumlarını görüşen Aslan, iki ülke arasında ki sıcak dostluk ilişkileri sonrasında ekonomik iş birliklerinin iyi yönde seyrettiği bilgisini verdi.
Sürekli olarak Haskova Valisi Minki Angelov ile görüştüğünü ve yaşanan sorunların hızlı bir şekilde çözülebildiğini belirten Elmas Aslan; “Türkiye ili Bulgaristan kökleri geçmişe dayanan iki ülke ve bu iki ülkenin son yıllarda artan ekonomik iş birlikleri, güzel dostlukları ve komşuluk ilişkilerini de beraberinde getirdi. Bunlar da iki ülkenin ticari hayatı başta olmak üzere ekonomik anlamda kalkınmasına yansıdı.Bizlerde bu bölgelerde faaliyet gösteren sanayici ve iş insanlarını bir araya getirerek buluşturuyor ve karşılıklı projelerin yapılması için çalışmalar yapıyoruz.Yaşanan bu güzel gelişmeleri komşu ülke Bulgaristan’ın yetkililerine iletiyor zaman zamanda paylaşıyoruz” diyerek Bulgaristan’ın Svilengrad kasabasında Belediye Başkanı ev sahipliğinde Svilengrad şehir bayramına katıldığını ve burada Bulgaristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile görüştüğünü belirtti.
Yaklaşan seçimler öncesinde kendisine başarılar da dilediğini belirten Elmas Aslan,”ben çifte vatandaşım ve yapılacak seçimler iki ülke için önem taşıyor.Sayın Radev çalışkan kişiliği ve Bulgaristan-Türkiye ilişkilerine önem veren bir kişilik.İnşallah yapılacak seçimler sonrasında Bulgaristan ve Türkiye ilişkileri dahada iyi bir noktaya gelişerek gelir”dedi.

 

kaynak: https://www.edirneninsesi.com.tr/aslan-bulgaristan-cumhurbaskani-ile-gorustu/18054/