ÜREKAD Ödülleri Sahiplerini Buldu

Edirne Valiliği tarafından kurulan Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifleri, il genelinde faaliyet gösteren diğer üretim ve işletme kooperatifleri ile yine ilimizde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda eğitim alan üretim ve istihdama katılan kadınların başarılarının onurlandırılması amacıyla ülkemizde ilki gerçekleştirilen Üretimde Kadın Girişimciler (ÜREKAD) ödülleri sahiplerini buldu.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen ödül törenine Edirne Valisi Ekrem Canalp, eşi Hanımefendi Dr. Ayten Canalp, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

TOBB KGK Batı Marmara Temsilcisi ve TOBB Edirne İlKGK Başkanı Elmas Aslan’ın juri başkanı olduğu yarışmada Kırsalın Doğal köy Pazarı Girişimcilerinden Seher Tosun Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Yarışmada 1’ciliği yıpranmış mobilya ve aksesuarlara dönem ruhunu bozmadan yeniden hayat veren Fevziye Sakarya, 2’ciliği Havsa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kurucu Üyesi Hülya Tuncer alırken, damla sulama yöntemiyle çeltik üretimi yapan çiftçi Arzu Güney 3. oldu.