II. BULGAR-TÜRK TİCARET ZİRVESİ’ NE KATILDIK

09-10 Haziran 2023 tarihlerinde Bulgaristan Bansko’da düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Bulgaristan Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) tarafından düzenlenen II. BULGAR-TÜRK TİCARET ZİRVESİ’ne  TOBB 9. Bölge Batı Marmara Temsilcisi-TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası AB ve Dış İlişkiler Bölümünden Melike Tatlı katıldı.

Türkiye ile Bulgaristan arasındaki iş birliklerinin artması amacıyla düzenlenen toplantıya 200’den fazla iş insanını katıldı. Katılımcılara iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım fırsatları, AB finansman olanakları hakkında bilgi verildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Bulgaristan Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) tarafından kurulmuş olan Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu organizasyonunda, Bulgaristan Yatırım Ajansı ile KOBİ Destek ve Tanıtım Ajansı’nın da katkıları ile gerçekleştirilen zirveye Bulgaristan Inovasyon ve Büyüme Bakanı Aleksandar Pulev, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye-Bulgaristan TSO Forumu Eş- Başkanı Cengiz Günay, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Bansko Belediye Başkanı Ivan Kadev, BULTİŞAD Başkanı Burhan Nemutlu, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akalın ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Koru iştirak etti.

Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) tarafından 2020 yılında kuruldu. Oda’nın Türkiye tarafı Başkan ve üyeleri TOBB, Bulgaristan tarafı da BULTİŞAD tarafından belirlenmektedir. Yıllık ekonomi zirveleri, ortak yönetim kurulu toplantıları, iş forumları, iş görüşmeleri ve Türkiye-Bulgaristan ilişkilerini geliştirmeye dönük çalışmalar, Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun ana çalışma alanlarını teşkil etmektedir.