Edirne Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Hamdi Sedefçi ile görüştük

Edirneli kadın girişimciler Edirne Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Hamdi Sedefçi ile görüştü.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Avrupa Birliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Müdürü Güliz Elif Ersöz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ile koordineli olarak çalışmak üzere Edirne’de 2. dönem Kadın Girişimciler Kurulu’nun kurulduğunu belirtti. Ersöz, “Yeni dönemdeki girişimcilerimiz çok heyecanlılar. Edirne’ye ve kadınlara yönelik faaliyetler yapmak istiyorlar. Bu oluşum sağlam adımlarla ilerliyor. Geçtiğimiz dönemde de kadın girişimcilerimiz çok verimli bir proje yürüttü. Bu dönem, gelir getirici organizasyonlar düzenleyerek kadınlarımıza destek olmayı hedefliyoruz. El sanatları ile uğraşan bayanlarımızı bir araya getirerek toplum merkezi oluşturmak ve bu sayede dış pazar oluşturarak bayanlarımıza gelir sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Kadın Girişimciler Başkanı Elmas Aslan ise TOBB bünyesinde iki yıl önce her ilde Kadın Girişimciler Kurulu oluşturulduğunu belirtti. Aslan, “Şu anda yeni dönem kadın girişimcilerimiz ile birlikte başkanımızı ziyaret ettik. Amacımız kadın girişimciler yetiştirmek. Kadın girişimcilik konusunda genel politikalar geliştirilmesi ve görüş oluşturulmasını sağlıyoruz. Bu kurul, kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerine destek sağlamak üzere kuruldu.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ise 4. dönem Belediye Başkanlığını kazanmada bayanların büyük katkısının olduğunu ifade etti. Sedefçi, “Bu onuru öncelikle sizlerin sayesinde yaşıyorum. Sonra öğretmenlerimiz ve Edirne halkı sayesinde. Bu güven ve aldığımız muhteşem güçle hep beraber hizmetlerin en iyisini sunmak boynumuzun borcu. Emrinize amadeyiz. Yapılabilecek ne varsa yapmaya hazırız. Her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Sadece işbirlikleri değil her türlü konuda sizlere yardımcı oluruz. Sizlerin oluşturduğu böyle bir grubun desteğini almak bizler için bir onurdur. Eğitim politikası olsun, sosyal konular olsun, ticari olsun, her türlü konuda biz işbirliği yapmaktan yanayız. Ne mutlu ki sizler gibi yürekli, cesur bayan girişimcilerimiz var. Birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.