Büromuzun Açılışı Valimiz Yaptı.

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu, hizmetlerini daha sağlıklı ortamda verebilecekleri bir ofise kavuştu.

Vali Mustafa Büyük, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın giriş katında Kadın Girişimciler Kurulu’na tahsis edilen ofisin açılış törenine katıldı. Vali Büyük, törende yaptığı konuşmada, kadınların ofiste Edirne’nin geleceğine yön verecek çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Bu ofisin Edirne’nin geleceğinde önemli bir başlangıç olacağını ifade eden Büyük, ”Kadın girişimcilerine yönelik oluşturulan bu tür gruplar, kentlere ve ülkemize yeni bir ufuklar açacak. Edirne’de zaten birçok sektörde var olan kadınlarımızın aktif durumu, ticari hayatta da biraz daha gelişmiş olacak. Kadın girişimcilerimiz, yaptıklarıyla Edirne’ye yeni ufuklar açacaklar. Edirne’nin gelecek misyonuyla ilgili belirlenmiş olan turizm alanında kadınlarımız başarılı olacaklar. Onların özellikle bu alandaki titizliği, estetik anlayışı, nezaketi, inceliği mutlaka kente olumlu yansıyacak. Onlar yaptıklarıyla Edirne’nin imajını olumlu etkileyecek” diye konuştu.
Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan da Kadın Girişimciler Kurulu ofisinin açılışına katılanlara teşekkür etti.

Aslan, şunları kaydetti:

”Biz Edirneli Kadın Girişimciler Kurulu, bir üst kuruldan ziyade, ilimizin girişimci kadınlarına hizmet etmek için göreve gelmiş, hizmet edici bir kuruluz. Dolayısıyla bu kurulun bir makam gibi algılanmasından çok, istek ve taleplerin dile getirileceği temsili bir kurul olduğu unutulmamalıdır. Bizler, il ve ilçelerimizdeki Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsalarımızda faaliyet gösteren tüm kadınlarımız adına buradayız. Benzer şekilde, diğer kurum ve kuruluşlarda çalışan, hatta evlerinde kendi el emeğiyle üretim yapmaya çalışan kadınlarımız adına buradayız. Dolayısıyla yapılacak olan her girişim, el birliği ve fikir birliğiyle yapılacaktır.”

Konuşmalardan sonra Vali Büyük, ofisin kurdelesini keserek açılışını yaptı.
Daha sonra Vali Büyük, bir süre kadınlarla sohbet etti.