İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi İl Kurulu ETSO’da yapıldı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde ve koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, İl Kurul toplantısını Edirne,Uzunköprü, Keşan ve Kırklareli’nden gelen kadın girişimcilerin katılımıyla ETSO Meclis salonunda gerçekleştirdi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit Duvan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda,TOBB tarafından belirlenen çalışma usül ve esasları çerçevesinde yürütülen faaliyetler bir slayt eşliğinde kadın girişimcilerin bilgisi ve görüşüne sunuldu.

ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit Duvan yaptığı konuşmada, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin her daim Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyerek, kadın girişimcileri fedakarca ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Kadın girişimci sayısının ilimiz de ve ülkemizde artmasını istediklerini söyleyen Duvan: “ Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kadın girişimcilerin yaptığı her başarılı çalışmayı destekliyoruz, her zaman sizlerin yanınızdayız” mesajını verdi.

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan, 2008 yılında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin geleceğin Türkiye’sini yaratma hedefleri doğrultusunda yola çıktıklarını ve O günden beride toplumun temel taşı olan kadının Edirne ekonomisinde daha çok yer alması için durmadan çalıştıklarını söyledi.

Elmas Aslan: “Kadın Girişimciler Kurulu olarak biz gücümüzü Türkiye’nin gelişimi ve geleceğine duyduğumuz inançtan alıyoruz. Başarılı kadınlarımızın öykülerinden aldığımız ilhamın kentimizin tamamına yayılması için gayret gösteriyoruz. Çünkü yalnızca ülkemizde değil dünya da da ekonominin dengelerinin değiştiğinin bilincindeyiz. Hayatı birlikte paylaştığımız ülkemizde ekonominin zorluklarını paylaşmak amacını taşıyoruz. Atatürk’ün bize miras bıraktığı bilim ve akıl. Bunları kullanacağız. Türkiye’nin ekonomik büyümesinde biz kadınlar var olacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmalarını ardından Elmas Aslan, İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin bir yıl içinde yaptığı genel faaliyetler ile ilgili slayt eşliğinde katılımcılara bilgi verdi.

Toplantı sonunda kadın girişimciler yapılan faaliyetler ve önümüzdeki dönemde de yapılması gereken faaliyet ve projeler ile ilgili görüşlerini bildirdiler.

Elmas ASLAN
İl Kadın Girişimciler Kurulu
İcra Komitesi Başkanı