Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Burgas Kadın Girişimcilere rol model oldu

Bulgaristan Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tzanko Ivanov’un daveti üzerine Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan ve Üyeleri Burgas’a gitti.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde Elmas Aslan başkanlığında İlimizde faaliyetlerini sürdüren Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Burgas’a giderek Burgas Kadın Girişimcilerle bir toplantı gerçekleştirdi.

Edirne KGK Başkanı Elmas Aslan ve Başkan Yardımcıları toplantı öncesi Bulgaristan Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tzanko Ivanov’u ziyaret etti.

Ivanov, Edirne Kadın Girişimcilere Burgas TSO koordinatörlüğünde Kadın Girişimciler Kurulu oluşturduklarını söyleyerek: “ Türkiye’de bir süredir faaliyetlerini sürdüren kadın girişimciler kurullarını araştırdık. Araştırmalarımız esnasında Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun çalışmalarını çok beğendik ve takdir ettik. Son derece önemli bir çalışma gerçekleştiriyorsunuz. Bizlerde ekonomik hayatımıza bayanların daha fazla katılımını sağlamak istiyoruz. Bu yolda bizde ilimizde Kadın Girişimciler Kurulu oluşturuyoruz. Edirneli kadın girişimcilerin rol model olmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Aslan’da Burgaslı kadın girişimcilere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi ve “Son derece önemli bir çalışma gerçekleştiriyorsunuz. Bayan girişimci sayısını artırma noktasındaki girişim ve çabalarınızı takdir ediyorum” dedi.
Daha sonra Burgas’da faaliyetlerini sürdüren Kadın Girişimcilerle gerçekleştirilen toplantıda biraraya gelen iki ilin kadın girişimcileri tanışma fırsatı yakaladı. Toplantıda Başkan Elmas Aslan, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun kuruluşu, kuruluş esasları ve gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bir slayt eşliğinde bilgi verdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi çalışma, usul ve esasları hakkkında bilgi ve dökümanları örnek teşkil etmesi için iletti.
Verilen bilgilerden çok memnun kaldıklarını söyleyen Burgaslı kadın girişimciler bu bilgilerin gerçekleştirecekleri çalışmalara ışık tutacağını söyledi. Daha sonra Burgas Kadın Girişimciler Kurulu başkan ve başkan yardımcılarını seçerek çalışmalarına başladı.