Edirneli başarılı kadın girişimciler Yunanistan’daki başarılı iş kadınları ile buluştular

Yunanistan Evros Vali Yardımcısı ve aynı zamanda Eşitlik Bölge Komitesi Başkan Yardımcısı Georgia Nikolaou Mavranezouku’nun daveti üzerine Edirne Kadın Girişimciler Kurul üyeleri Orestiada’da düzenlenen ‘Komşu Halkların Kadınları’ etkinliğine katıldılar.

Eşitlik Bölge Komitesinin Yunanistan Edirne konsolosunun desteği ve Orestiada Belediyesi Eşitlik Komitesi ve Yerel Ticaret Örgütlerinin işbirliğinde,Dünya Kadınlar günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Edirneli kadın girişimciler komşu ülke kadın girişimcileri ile buluştu.

İlimizi temsilen; Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Başkan Yardımcıları, Kurul Üyeleri ile birlikte İlimizin başarılı iş kadınları Rüçhan Zıpkınkurt, Mehpare Duvan, Sermin Ürenli ve genç kadın girişimcileri temsilen Melis Zıpkınkurt’un katıldığı etkinlik çerçevesi içerisinde Edirne’nin başarılı kadın girişimcileri Orestiada da bulunan kadın girişimcilerle bir araya geldi. Etkinlikte, kadın girişimciler kendi başarı hikayelerini anlattılar ve çalışma hayatında yaşadıkları güçlükleri dile getirerek, iş hayatında kadın olmanın avantaj ve dezavantajlarını tartıştılar.

Edirneli kadın girişimciler komşu ülkenin başarılı iş kadınları ile birlikte olmaktan ve düzenlenen etkinlikten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, benzer bir organizasyonla Edirne’de tekrar bir araya gelmek istediklerini dile getirdiler ve komşu ülke iş kadınlarını ilimize davet ettiler.