Kadın girişimciler Kayseri’de buluştu

Her yıl “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısı ile TOBB’un koordinasyonu ile biraraya gelen tüm illerin Kadın Girişimciler Kurulları, bu yıl Kayseri’de buluştu.

Kayseri’de, etkinlik kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Kayseri Temsilciliği tarafından ‘İş Dünyasında Umut Veren Kadınlar’ adıyla bir çalıştay düzenlendi.
Çalıştaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Aşkın Asan, TOBB Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, kaymakamlar, girişimci kadınlar ve davetliler katıldı.

3 ülke ve 81 ilden kadın girişimcinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaya Edirne’yi temsilen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Edirne İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan katıldı.
Toplantı kapsamında; Türkiye’de ve dünyada kadın girişimciliğinin güncel sorunları, iş hayatı ve çalışan kadınların karşılaştığı sorunlar, kadınların istihdama katılması, genel ve yerel siyasette, oda ve borsa gibi örgütlerde kadınların temsil oranlarının artırılması gibi başlıklarda ‘Çalıştay’ ve ‘İşte Eşitlik Platformu’ düzenlendi.

Elmas ASLAN
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu
Edirne İcra Komitesi Başkanı