Doğal Ürünler Pazarına İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun ‘Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar’ projesi  kapsamında; İlimize bağlı 20 köyde yaşayan kadınlarımız ve köy muhtarlarıyla  yapılan çalışmalar  ve görüşmeler sonunda gerçekleştirilen ve Mayıs ayından itibarende Edirne halkına hizmet veren  Doğal Ürünler Pazarına ilgi her geçen gün ilgi artıyor.

İlimizin kadınlarının kalkınması noktasında üstelendiği misyonla çalışmalarını  sürdüren TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Edirne İcra Komitesi Elmas Aslan Başkanlığında Doğal Ürünler Pazarında yer alan köylü kadınlarla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan  toplantıda bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Elmas Aslan,Edirne Kadın Girişimciler Kurulunun önderliğinde gerçekleştirilen pazarla kırsalda yaşayan kadınlara da girişimcilik ruhunu aşılayarak aile ve ülke ekonomisine katkı yapmalarını amaçladıklarını söyledi. “Doğal ürünler pazarında kırsaldaki kadınlarımız amatörce  ürettikleri ürünleri satarak hem aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar, hem de vatandaşlara doğal ürün satmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Kadınların ev ekonomilerine  katkı sağlayan pazara ilginin her geçen gün artmasından son derece mutlu oluyoruz. Gösterilen ilgi projemizin başarıyla gerçekleştiğini gösteriyor”diye konuştu.

Pazarda satış yaparken dikkat edilmesi gereken hususlara vurgu yapan Aslan, hijyen, birlik beraberlik, fiyat etiketi, tezgah düzeni ve disiplin içinde satış yapmaları konusunda kadınlara hatırlatmalarda bulundu. Aslan, doğal ürünler pazarına destek veren Edirne Valisi Sayın Dursun Ali Şahin’e, Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’a, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özay Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyelerine,Edirne esnafına ve Edirne halkına teşekkür etti.

Toplantıya katılan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptığı konuşmada başta Edirne Kadın Girişimciler Kurulunu ve pazarda satış yapan kadınları başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Pazarda satış yapan kadınlar için Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın Hijyen Eğitimleri düzenlediğini ve katılımcılara  belgelerinin verildiğini  hatırlatarak,  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği girişimcilik kurslarına da  katılarak girişimcilik belgesi almaları için davette bulundu.

Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu toplantı sonrası hatıra fotoğrafı çektirildi.