Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Kırklareli’nde düzenlenen “Türk Kadınının İş Hayatındaki Yeri ve Önemi” paneline katıldı

Kadın Girişimciler Kurulu Kırklareli  İcra Komitesi tarafından Kırklareli’nde düzenlenen “Türk Kadınının İş Hayatındaki Yeri ve Önemi” konulu panele Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Elmas Aslan Başkanlığında katıldı.

Kadın Girişimciler Kurulu Kırklareli İl İcra Komitesi tarafından  Kırklareli Valisi  Esengül Civelek’in himayelerinde “Türk Kadınının İş Hayatındaki Yeri ve Önemi “ isimli düzenlenen panelde, Trakya da ki Kadın Girişimciler Kurulları bir araya gelerek  istişarede bulunma fırsatı yakaladı.

Kadın Girişimciler Kurulu Edirne İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan Panel de yaptığı konuşmada Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin aktif olarak çalıştığını belirterek, gerçekleştirilen projeler ve önümüzdeki dönemde de gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi verdi. Edirne Kadın Girişimciler  Kurulu’nun  Bulgaristan Burgaz şehrinde ki Kadın Girişimciler Kuruluna rol model olduklarını ve ortak toplantılar gerçekleştirdiklerini  söyleyen  Aslan, Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası ile olan yakın ilişkilerine istinaden, kendilerinin de aynı Edirne’deki gibi bir Kadın Girişimciler Kurulu oluşturmasına vesile olarak rol model olduğu için, ödül aldığını da sözlerine ekledi.

Panelde; Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sibel Tokatlıoğlu, “Kadın Girişimciliğe Teşvik Sebepleri ve Oluşumu, “Türkiye’deki Kadın Girişimcilerin Verileri”, “Türk Kadınının Profili, Sorunları ve Çözümleri” konularında, Mikro Kredi İstanbul Avrupa Bölgesi Müdürü Mehmet Tekin ise “Mikro Kredinin Türkiye’deki Oluşumu ve Gelişimi” konusunda bilgiler verdi.