Edirne Kadın ve Genç Girişimciler Şubat ayı toplantılarını ortaklaşa gerçekleştirdi

Edirne Ticaret ve Sanayi  Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten TOBB Kadın ve Genç Girİşimciler Kurulu Edirne İcra Komitesi seçimlerinin ardından ilk aylık toplantılarını ETSO toplantı salonunda gerçekleştirdi.

EKGK Başkanı Elmas Aslan EGGK Başkanı Serkan Üner Başkanlığında ve ETSO Genel Sekreteri Nevzat Taşkın’ın iştirakiyle gerçekleştirilen Şubat ayı olağan toplantılarında   Edirne Kadın ve Genç Girişimciler  İcra Komiteleri birlik ve berberlik mesajı verdi.

Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu’nun çalışma esasları hakkında bilgiler veren ETSO Genel Sekreteri Nevzat Taşkın, yeni dönemde İcra Komitelerine çalışmalarında başarılar diledi. Önümüzdeki dönemde yapılacak faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıda İcra Komiteleri görev dağılımında bulunarak, yeni faaliyetler ve projeler ile ilgili kararlar aldı.

Önceki dönemde de KGK Edirne İcra Komitesi Başkanı Olan Elmas Aslan yapılan çalışmalar hakkında bir sunum eşliğinde bilgiler verdi. Aslan yaptığı konuşmada 2008 yılında kurulan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun içinde o günden buyana görev aldığını söyleyerek, yeni göreve gelen Genç Girişimciler Kurulu Başkan ve üyelerine her zaman yardıma hazır olduğunun altını çizdi. Aslan herkesin fikirlerine açık olduklarını da belirterek: “ Kurulumuz topluma faydalı olabilmek için emek harcayan insanların bir araya geldiği bir çatı sivil toplum örgütü. Topluma bir şeyler verebilmek için bir aradayız. Burada birbirimize destek olabilmemiz çok önemli. Öznemiz kadın ama hitap ettiğimiz kesim çocuğundan yaşlısına, kadınından erkeğine tüm toplumu kapsayacak”dedi.

Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serkan Üner’de yaptığı konuşmada:” Yeni Kurul üyelerimizle birlikte yeni fikirler ve projeler üreterek sürdürülebilir projeler ortaya koyacağımıza İlimiz ve bölgemiz ekonomisine katkıda bulunacağımıza inanıyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşıyacağız” diye konuştu.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet  Eren toplantıya katılarak Edirne Ticaret ve Sanayi Odası  olarak Kadın ve Genç Girişimcileri desteklerini belirttiler ve               “Önümüzdeki yeni dönemde kurullarımızdan başarı grafiğinin artarak devam etmesini bekliyoruz. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası  olarak her zaman kendilerinin yanında ve destekçisi olacağız” diye konuştular.