Edirne KGK Başkanı Elmas Aslan B20 Zirvesine katıldı

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan TOBB’un ev sahipliğinde düzenlenen “B20 Türkiye Konferansı” kapsamında gerçekleştirilen “B20’nin Büyüme Odaklı Gündemi” başlıklı oturumuna  katıldı.

Türkiye ve dünyanın önde gelen firmaları ve yönetim kadrolarının katılarak küresel ekonomideki beklentilerin değerlendirildiği B20 Zirvesine katılan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Edirne  kadın girişimcileri bu önemli toplantıda temsil etti.

B20 Türkiye Konferansı 60 ülkeden 1000’in üzerinde işadamı ve finans dünyası temsilcisinin katılımı ile Ankara’da TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi. Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Elmas Aslan’ında katıldığı  konferansın ev sahipliğini M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaparken, konferansın açılış oturumuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz  katıldı.

İş dünyasının temsilcilerinin de katıldığını söyleyen Başkan Elmas Aslan uluslararası ticaretin önündeki engeller ve çözüm önerilerinin hazırlanarak görüşüldüğü toplantıda daha çok uluslararası ticaret ve buna bağlı olarak daha çok üretim, daha çok istihdam ve daha çok zenginlik hedeflendiğini belirtti.