Edirne KGK Eylül ayı olağan toplantısını doğal ürünler pazarında yaptı

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Eylül ayı Olağan Toplantısını Doğal Ürünler Pazarında Elmas Aslan Başkanlığında gerçekleştirdi. Doğal ürünler pazarında köy kahvaltısı eşliğinde yapılan toplantıya Edirne Milletvekili Şemsettin Emir  konuk oldu.

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun Kırsalın Doğal Pazarı Girişimci Kadınlar Projesi kapsamında Mayıs ayından buyana Edirne’ye hizmet veren doğal ürünler pazarında yapılan toplantıda konuşan Edirne Milletvekili Şemsettin Emir Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun bu başarılı projelerinden dolayı tebrik etti. “Edirne’den beklediğim birlikteliğin bir örneğini burada gördüm” diye konuşan Emir,  “Birlikten her zaman kuvvet doğar. Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan’ı ve Kurul üyelerini kutluyorum. Böylesine başarılı bir projeyi hayata geçirerek Edirne’nin ihtiyacı olan bir pazarı hizmete sokmuşlar. Tüm bu çalışmaları organize ederek muhtarlarla biraraya gelerek köylü kadınların ürünlerini pazarlayacak ortam yaratmak çok önemli” dedi.

Pazarı daha organize hale getirmek için Edirne’deki tüm kurum ve kuruluşların destek olması gerektiğini de söyleyen Emir doğal ürünler pazarına destek sözü vererek: “Bizlerde bu girişimin yaygınlaşması ve daha organize hale gelmesi için gerekeni yapacağız” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde İlimizin diğer iki Milletvekilini de doğal ürünler pazarına davet ederek ağırlamayı planladıklarını söyleyen Elmas Aslan:“Doğal ürünler pazarımızın   geliştirilmesi ve daha geniş alanlara duyurulması noktasında Edirne Milletvekillerimizin vereceği destekten dolayı  Edirne Kadın Girişimciler Kurulu ve pazarda satış yapan üretici kadınlar adına şimdiden teşekkür ederim” dedi.

Toplantı sonunda Milletvekili Emir, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Kurul Üyeleri ile birlikte doğal ürünler pazarını gezerek bilgi aldı.