Köylü pazarına ilgi büyük

Edirne Kadın girişimcilerin önderliğinde gerçekleştirilen Cumartesi Pazaryerinde Pazar günü açılan köylü pazarında köyden gelen vatandaşlar evlerinde yaptıkları yiyecekleri pazarlıyor. Bu hafta yapılan pazara Edirne Valisi Dursun Ali Şahin eşi ile birlikte katıldı ve pazardan köy ekmeği, köy yumurtası ve köy ürünleri aldı. ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt her hafta pazara gelip köylü pazarını ziyaret ettiğini ve alışveriş yaptığını belirterek köylü pazarının gelişmesinden mutlu olduğunu belirtti Bir süre önce köylü pazarına gelirken ayağını kıran Edirne Kadın Girişimciler Yürütme Kurulu Başkanı  Elmas Aslan her hafta alçılı ayağı ile pazaryerine gelerek  esnafları yalnız bırakmıyor.

ŞAHİN; “ PAZARDA KADINLARIMIZIN KENDİNE GÜVENİ ARTIYOR  

Köylü pazarında konuşan Vali Şahin, Kadın Girişimciler Kurulu ile birlikte köylü pazarını ziyaret ettiğini belirterek şunları söyledi; “ para önemlidir kadınlarımız burada kazandıkları para ile kendilerini daha güvende hissederler. Onun için bayanların bu pazarı çok önemli. Köylü bayanlara bir meşgale ve çalışma alanı yaratıldı. Köylü kadınlar burada hem birbirleri ile buluşarak arkadaşlıklarını  geliştiriyor.  Köylülerinde bu konuda yetenekli olduklarını göstermiş oluyorlar. Bu işte ETSO Başkanımız Recep Beye ve teşvik eden ETSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Hanıma da teşekkür ediyorum” dedi.

ZIPKINKURT” HER PAZAR ALIŞVERİŞ İÇİN GELİYORUM”

ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt bu pazarın kadınlara beceri kazandırıp onları ticari hayata yönlendirmeyi hedeflediğini belirterek; “ Pazarda ürün çeşidi her geçen gün artıyor. Sanırım halkın ilgi göstermesiyle önümüzdeki aylarda bu Pazar iki katına çıkar. Kadınlarımız burada ortak iş yapma becerisi de kazandılar. Aynı köyden kadınlar farklı ürünlerle pazara katılıyor önümüzdeki günlerde bu pazarda şirketleşmenin başlangıcını yapıyorlar. Köylü bayanları paketleme becerisi kazandırarak, kendilerine hijyen eğitimi vereceğiz. Bundan sonra pazarın müşterisi daha çok olacak. Ben her hafta pazara gelip köylü kadınlarımızın ürünlerinden satın alıyorum” dedi.

ASLAN; “AYAĞIM KIRIK OLMASINA RAĞMEN PAZARA GELDİM”

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan konuşmasında ayağının kırılması nedeniyle bir süre pazara gelemediğini fakat aklının her zaman burada olduğunu belirterek “ bu işi çok zorlukla başardık Edirne halkı için yeni bir Pazar oldu.  Bu  konuda ETSO Başkanımız Recep Zıpkınkurt’a, Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a teşekkür ediyorum .