SP Edirne Kadın Teşkilatından Kadın Girişimcilere ziyaret

SP 3. Bölge Sorumlusu Nazmiye Gülbaş, SP Edirne Kadın Teşkilatı Başkanı Güler İriş ve teşkilat üyeleri Edirne  Kadın Girişimciler Kurulu’nu ETSO’da bulunan çalışma ofislerinde ziyaret etti.
SP Kadın teşkilatını, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Başkan Yardımcıları İlknur Özcan, Nil Sirel Akbaş ve İcra Kurulu Üyesi Nükhet Su Uzunismail karşıladı.
Ziyarette, Türkiye ve dünya gündemindeki kadın meseleleri ele alındı. Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun yapılan seçimlerin de tekrar Başkanlığa seçilen Elmas Aslan’ı ve Kurul üyelerini tebrik eden  Gülbaş, başarılı çalışmalarının devamını diledi.
Aslan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kadın Girişimciler  Kurulu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi ve  girişimci kadınların sayısını arttırmak için çalışmalar yaparak örnek olduklarını söyledi.
Aslan, parti, din, dil, ırk gözetmeksizin yaşanan kadın şiddetlerine, tacizlerine  karşı birlik ve beraberlik içinde çalışmalar yapılması gerektiğinin de vurgusunu yaparak:”  Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın sona erdirilmesi için kadınlara yönelik her türlü şiddet eylemini açık bir şekilde kınamasını aile içi şiddeti ve genel olarak kadın ve çocuklara yönelik şiddeti önlemek için kampanyalar; ana-baba eğitim programları başlatılmasını, evde, sokakta, işyerinde yaşanan kadına yönelik şiddetin sorumlularının yargılanmasını ve caydırıcı yasal tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dedi.