TOBB KGK 1.Marmara Bölge Toplantısı’na Edirne KGK Başkanı Elmas Aslan katıldı

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölgesi Başkanları İstanbul Ticaret Odası’nda bir araya geldi. Marmara Bölgesi 12 İl başkanlarının katıldığı toplantıya, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Edirne İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan katıldı.

TOBB Kadın Girişimciler  Kurulu Marmara bölge Başkanı Hatice Güner Dinçbal Kal tarafından organize edilen Kadın Girişimciler Kurulu  Marmara Bölge toplantısına;  İTO Yönetim Kurulu İbrahim Çağlar ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras, İstanbul Ticaret Odası’nın  Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Nurcan Turan konuk oldu.

12 İl Başkanı katıldı

Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu’na;  İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Düzce illerinin kadın girişimciler kurulu başkanları ve kurulların temsilcileri katıldı.

Başkanların temsil ettikleri illerin öne çıkan değerleri ve yatırım alanları ile bilgi verdikleri toplantıda gerçekleştirilmiş ve plan aşamasında olan projeler de ele alındı. Marmara bölgesi il başkanları toplantıda, İllerindeki çalışmalar ile ilgili  sunumlar eşliğinde bilgiler verdiler.  Marmara bölgesi olarak yürütülecek ortak projelerin etütleri yapıldı. Kadın girişimciye kamu alımlarında yüzde 15 fiyat avantajı sağlamak için çalışmalarda bulunmak üzere girişimlerde bulunmaya karar verildi. Çok olumlu diyalogların geliştiği toplantının üç ayda bir yapılmasına karar verilerek  takvime bağlandı.

Hedefte neler var?

Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu,  bölgesindeki kadın üreticilerin ürünlerine de coğrafi işaret alınması için çalışmalara başlayacak.

Kurul, IWEC Kadın Girişimci Ödülleri’nde Marmara bölgesindeki kadınların yer  alabilmesi için gerekli girişimlerde bulunacak.

Bölgedeki kadınların, kurul üyesi olmak şartı aranmaksızın el emeklerinin değerlendirilmesi için proje çalışması başlatılacak