Edirne KGK Doğal Ürünler Pazarındaki üretici kadınlarla toplatıda bir araya geldi

Edirne Kadın Girşimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Kurul Üyeleri Edirne’de her Pazar günü kurulan Doğal Ürünler Pazarında satış yapan üretici kadınlarla toplantıda bir araya geldi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Elmas Aslan, köyde yaşayan ve üreten kadınlarımızı ekonomiye kazandırmak, hem de  ilimizin değerine değer katmak üzere yola çıkılan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu projesinin başarısının artarak devam ettiğini vurguladı. Bu toplantıların üçüncüsünün gerçekleştirildiğini söyleyen Aslan, sık sık yapılan bu toplantıların yakalanan başarının devamlılığı açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Birlik ve beraberlik içinde çalışma vurgusu yapan Elma Aslan, beraberlik ve disiplin içinde çalışmalarının önemli olduğunu söyledi. Hijyen, tezgah düzeni ve fiyat birliğinin şart olduğuna her toplantıda vurgu yapan Aslan: “ Gerçekleştirdiğimiz her toplantıda hijyen, tezgah düzeni ve fiyat birliğine vurgu yapıyoruz, çünkü bu hususlar Doğal Ürünler Pazarımızın başarıyla devam etmesi için son derece önemli hususlar. Bir başka önemli bir konuda ürünleriniz üzerindeki etiketler. Her kes kendi ürününü satmalı ve her üründe de mutlaka köy ismi ve üretici ismi yazan etiketler  olmalı” dedi.

Toplantıya katılan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt konuşmasında, İlimizde  başarıyla devam eden Doğal Ürünler Pazarı’nın devamlılığını sağlamak için kurallara uygun hareket edilmesinin altını çizdi. Önümüzdeki günlerde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda açılacak Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri hakkında üreteci kadınlara bilgi vererek, eğitimlere katılmalarını söyledi.

Toplantı sonunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak, Edirne halkına daha iyi hizmet vermek için neler yapılması gerektiği konularında istişarede bulunuldu.