Edirneli Kadın Girişimciler Diyarbakır’daydı

6 – 7 Mart 2010 tarihlerinde TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde, ülke çapında faaliyet yürüten her bir İl Kadın Girişimciler Kuruluna 10’ar metrekarelik ücretsiz stant tahsis edilerek “Kadının Emeği Sergisi” ve eş zamanlı olarak Kadın Girişimciliği konulu bilgilendirme toplantısı ve seminere Başkan ve Başkan Yardımcımız katıldı

Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Diyarbakır Ticaret Borsası ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleriyle 6 – 7 Mart 2010 tarihlerinde TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde, ülke çapında faaliyet yürüten her bir İl Kadın Girişimciler Kuruluna 10’ar metrekarelik ücretsiz stant tahsis edilerek “Kadının Emeği Sergisi” ve eş zamanlı olarak Kadın Girişimciliği konulu bilgilendirme toplantısı ve seminer düzenlendi. TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Aynur BEKTAŞ’ın teşrifleriyle açılışının yapıldığı etkinliklere çeşitli illerden 220 adet kadın girişimci katıldı. Etkinliklere, Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu adına Başkan Elmas Aslan ve Başkan Yardımcısı Sevgi Özgünay iştirak etti. 6 Mart 2010 günü Diyarbakır’da hazır bulunan Başkan ve Başkan Yardımcımız, bu etkinliğin çok verimli ve kaynaştırıcı bir etkinlik olduğunu, tüm illerdeki İKG kurulu üyeleri ile sıcak ilişkiler kurarak ortak proje zemini hazırlama imkanı bulduklarını ayrıca Diyarbakır’ın misafirperver ve cana yakın halkından çok etkilendiklerini söylediler.

Edirne İli’ne ayrılan 10 m2’lik ücretsiz stand ise, Kurulumuz tarafından EGTADER üyelerine kullandırıldı. İlimizin yöresel ürünlerinin sergilendiği ve büyük ilgi gören stantta, mis sabunundan, minyatür kıspetlere kadar birçok ürün ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.